.

19 MAYIS COŞKUSU BLUE PORT'TA

Aikido Gösterisi, Kılıç Show, Samurai Show, gün boyu eğlence motivasyon hareket...

Atatürk'ü Anma , Gençlik ve Spor Bayramı, her yıl 19 Mayıs tarihinde kutlanan, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin millî bayramıdır. 19 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkmıştır ve bu gün itilaf devletlerinin işgaline karşı Kurtuluş Savaşı'nın başladığı gün kabul edilir. Atatürk bu bayramı Türk gençliğine armağan etmiştir.

23 NİSAN COŞKUSU BLUE PORT AVM' DE

Aksaz Bandosunun muhteşem konseri, çocuklar için hint kınası organizasyonu, resim atölyesi ve benzersiz gösteriler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin resmî tatil günlerinden ve ulusal bayramlarından biridir.Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilmiştir.

AKILLI CAN MELEK PROJESİ

Can Melek Artık Akıllandı. Engelliler artık kaybolmayacak. 

Kamuoyu gündemindeki yerini sürekli olarak koruyan önemli bir sosyal problem olan “Zihinsel engelli” bireylerin kaybolması, sonrasında kaçırma, fidye, saldırı, gasp, istismar, tecevüz, vb. olumsuzluklara maruz kalmasını ve böylelikle uğradıkları sosyal problemleri önlemek ve maruz kaldıkları sosyal eşitsizliği bir miktar da olsa giderebilmek, dezavantajları sonucu ortaya çıkabilecek olumsuzluklara anında müdahale edebilmek ve bu konuda toplumsal bilincin uyandırılarak ülke genelinde emsal teşkil edecek bir CBS (Coğrafi Bilgi Sistemleri) modeli ve alt yapısı geliştirilecektir.

CEZMİ ERSÖZ İMZA GÜNÜ

Blue Port'ta aşk var! Yazın dünyasına yayımlanan şiir ve eleştirileriyle girdi. Reklam yazarlığı ve gazetecilik yaptı. Cumhuriyet, Güneş, Özgür Gündem, Aydınlık gibi günlük gazetelerde yazıları ve röportajları yayimlandı. Ardından haftalık 'Deli' dergisinde yazdı. Halen 'Leman' dergisinin yazarları arasında yer almış bir takım sorunlar nedeniyle ayrılmıştır. Şu an 'Deve' ve 'Islık' dergilerindede yazmaktadır. İnsan-dünya ilişkisini, duygular ve olaylar karşılaştırması yaparak anlattığı çoğu eserinde hayatı sorgular. Gündelik zorunluluklardan, en temel ihtiyaçlardan ve insanın vazgeçemediği tutkularından bahseder. Eserlerinde yoğun bir melankoli ve karamsarlık fark edilir. İnsanın iç yolculuğunu melankolik bir dille anlatan bir yazardır.

SAHAJA YOGA

Sıradışı bir tecrübeye hazırmısınız? 

Bugün trafikte hiç sinirlendiniz mi? Şehrin kalabalığı üstünüze üztünüze mi geliyor? Mutsuz olduğunuz şeyleri devamlı sorguluyor musunuz? Bugün kendinizi yalnız hissediyor musunuz? Yukarıdaki sorulardan sadece 1 tanesine bile evet dediyseniz yolunuz Sahaja Yoga'yla kesişmek üzere.

 

MARMARİS EL SANATLARI SERGİSİ

Marmaris'in geçmişini günümüze taşıyoruz.

Marmaris Esnaf Sanatkarlar Odası Kültür Hizmetleri tarafından organize edilen “Otantik El Sanatları Sergisi’nin açışı Netsel Marina’da gerçekleşti.Kursiyerlerin hazırladığı birbirinden farklı el sanatı eserleri, vatandaşların beğenisine sunuldu.